Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

silur

Zařazeno: iReferaty.cz > Slovník cizích slov > silur
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'

silur

 • Silur je geologické období druhohor, které se odehrálo před asi 443 až 419 miliony lety. Jedná se o třetí období prvohor, následující po ordoviku a předcházející devonu. Název "Silur" pochází od keltského kmene Silurů, který žil v oblasti dnešního Walesu, kde byly první významné sedimentární vrstvy tohoto období objeveny.

  Během Siluru docházelo k významným geologickým, klimatickým a biologickým událostem. V tomto období se na Zemi rozvíjela rozmanitá mořská fauna, včetně prvních obratlovců a mnoha bezobratlých, jako byly trilobiti a plže. Silur je také známý jako období vývoje prvních ryb s čelistmi, což byl důležitý krok v evoluci živočichů.

  Silur má významnou geologickou hodnotu, neboť poskytuje cenné informace o vývoji života a geologických procesech v této dávné době. Studium sedimentů a fosilií z tohoto období pomáhá geologům a paleontologům lépe porozumět minulosti naší planety a procesům, které formovaly současnou geologickou stavbu Země.
   
   


   
   
  Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
  Nastavení soukromí | Zásady zpracování cookies

  © provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
  Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
  Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info