Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Jan Werich

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Jan Werich
 
Osobnost: Werich Jan
Datum vložení: 22.2.2005

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Jan Werich se narodil 6.února 1905 v Praze. Syn Gabriely a Vratislava Werichových.
Jejich manželství se na několik let dočasně rozpadlo a Jan byl podle tehdejšího zvyku dán do péče otce.1916-1924 Studoval na Reálném gymnáziu v Křemencově ulici.Odtud pak Werich přešel na Reálné gymnázium,které bylo v Husově ulici na Smíchově,kde odmaturoval.Během let 1924-1927 Studoval na právnické fakultě Univerzity Karlovy,studium však nedokončil.1.července se oženil se Zdenkou Houskovou.Narodila se jim dcerka Jana(roku 1935).1939 emigrovali do Spojených států a vrátili se až v roce 1945 do Československa.V roce1961 měl však první vážné zdravotní problémy(ozařování pro podezření z rakoviny hrtanu).1968 se pak rozhodl pro druhou emigraci,proto přešel s rodinou hranici.Na počátku roku 1969 se však opět vrátil do Prahy.Na podzim roku 1974 se naposledy setkal se svým dobrým přítelem Voskovcem ve Vídni.Werichovo poslední veřejné vystoupení proběhlo v sále pražské Lucerny.Jan Werich zemřel 31.10.1980 v Praze.

Hodnocení: (hodnotilo 127 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Jan Werich Ulrichová, Libuše 236 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Nastavení soukromí | Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info