Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Skácel Jan

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Skácel Jan
 
Osobnost: Skácel Jan
Datum vložení: 21.11.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
*7.2.1922 +1989

Patří k největším českým poválečným básníkům. Vystudoval filozofickou fakultu v Brně, pracoval jako redaktor Rovnosti, byl šévredaktorem Hosta do domu, pracoval i v rozhlase.
Pocházel ze Slovenské vesnice Vnoravy u Strážnice.
K vrcholům naší poválečné poezie patří: Kolik příležitostí má růže, Co zbylo z anděla,Hodina mezi psem a vlkem, Smuténka, Metličky, Dávné proso, Kdo pije potmě víno. Psal také i verše pro děti, např.: Jak šel brouček na vandr, Pohádka o velkém samovaru.
Sbírky: Chyba broskví, Oříšky pro černého papouška, Talisman, Dvanáct sonetů pro starou látku, Nepatrné requiem, Tratidla, Odlévání do ztraceného vosku vyšly v samizdatu nebo v zahraničí.Hodnocení: (hodnotilo 34 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Skácel Jan Skácel, Jan 164 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info