Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Hitler Adolf

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Hitler Adolf
 
Osobnost: Hitler Adolf
Datum vložení: 9.2.2007

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Adolf Hitler (20.4.1889 – 30.4.1945)

Vlastním jménem Adolf Shickelguber.

Narodil se v Braunau am Inn v Rakousku, kde strávil své dětství, neměl rád svého otce Aloise myslel si, že matku utlačuje. Otec z něj chtěl mít úředníka ale Adolf se věnoval jen tomu co ho bavilo – malování.

Po nedokončené střední škole se dostal do Vídně na Akademii výtvarného umění pokračoval v tom co ho bavilo ostatní zanedbával, když mu jeho profesor řekl, že jeho postavy se podobají domům, že v nich není žádný život Hitler to bral jako obrovskou urážku.

On sám považoval umění za nejvyšší formu, měl nadprůměrnou znalost medicíny ale velké mezery ve fyzice a chemii. Měl rád i historii a jeho vzorem byl Napoleon Bounaparte.

Vzhled: dá se říci, že péče o same sebe se v této době podobá spíše ženě, často se koupal, myl si ruce, převlékal, byl citlivý na slunce a hlavně si zakládal na neustále perfektním účesu.

Byl vegetarián, nekouřil ,nepil kávu ani alkohol.
Alkoholovou abstinenci údajně způsobylo to, že když se poprvé a naposledy opil na oslavě konce školního roku, ráno se probudil na poli a bez vysvědčení, šel tady do školy, že ho údajně ztratil, ale vysvědčení še našlo roztrhané a použité místo toaletního papíru.

Za 1. světové války když doručoval zprávu, přímo před ním přistál granát, který nevybuchl (nevybuchne asi 1 z 10 000) Hitler si ho prohlédl, dal do kapsy a šel dál za úkolem.

V roce 1919 kdy se stal členem NSDAP jeho popularita vzrostla.Nakonec když se stal předsedou na jedné schůzy představil poprvé svůj návrh nacionalistické vlajky, i když první reakce nebyli moc příznivé prosadil ho.

1920 se ocitá ve spolku THULE (zabývají se mystikou, astronomií, věštěním a germánským okultismem). Později když je u vlády prohlašuje, že ne věštby ani pověry nevěří.

Ve vězení 1923 začal psát Mein Kamf, vynutil si k tomu písaře, ten musel, když se Hitlerovi zachtělo psát třeba v noci, celý den v kuse nebo za chůze i ve vězení se Hitler choval jako tyran ke každému.

Může se to zdát nepochopitelné, udajně to byl vroucný a velkorysý člověk ovšem pro lidé které měl rád.
Nikdy se neobklopoval chytřejšími lidmi než byl on sám, miloval děti, německé ovčáky, květiny, hudbu, kulturu a hlavně krásné kultivované ženy.

Hitlerův milostný život prý doprovázela „úchylka“ sado-masochimus, milenkám pak vyhrožoval a většina spáchala sebevreždu.

Milenky: Angela Rabalová – jeho neteř, Renate Mülerová – herečka, Basquettová, Margareta Slezáková, Luisa Ulrichová, Unity Mitfordová – šlechtična, Leona Riefenstahlová, Ingrid Arvardová a nejznámější s kterou se oženil pár dnů před jejích sebevreždou Eva Braunová.

V roce 1932 když se stal řiššským prezidentem jeho vliv stoupal.Proslovy byly fascinující umocňovalo i to, že dokázal dobře odhadnout lidi a hlavně věděl co chtějí slyšet, používal nářeči i lidové výrazy, sám o sobě tvrdil, že je velmi racionální.

Měl tu povahovou vlastnost, moc lidi ovládat, fanatizovat. Některé noviny uváděly, že ženy po něm šílely a jeho projevy je přiváděli k orgasmu, mnohé i když ho viděly si myslely, že je modrooký, bledý „blonďák“ – čistá rasa.Hodnocení: (hodnotilo 74 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Hitler Adolf Hitler, Adolf 603 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info