Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Hitler Adolf

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Hitler Adolf
 
Osobnost: Hitler Adolf
Datum vložení: 30.6.2009

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Adolf Hitler se narodil 20.dubna 1889 v Rakouském městečku Branau v rodině celního úředníka. Adolf Hitler se narodil jako čtvrté dítě ze šesti. Všichni jeho sourozenci zemřeli ještě v dětském věku, až na nejmladší sestru Paulu, která Hitlera přežila o mnoho let. Navštěvoval nižší reálné gymnázium v Linci, ale ve škole si vedl špatně, zklamal ve všech svých uměleckých ambicích. Žil ve Vídeňských noclehárnách kde se živil výrobou a prodejem pohlednic. V roce 1913 se přestěhoval do hlavního města Bavorska - Mnichova.
Když vypukla 1. Světová Válka, vstoupil jako dobrovolník do armády. Ve válce byl vyznamenán železným křížem za statečnost. Kapitulace Německa pro něj znamenala velkou ránu, brzy sám sebe přesvědčil, že armáda nebyla poražena, ale zrazena Židy, socialisty, komunisty, a dalšími zbabělými protivlasteneckými skupinami.
Po válce se vrátil do Mnichova a vstoupil (jako sedmý člen) do Německé dělnické strany (DAP). Spojil se s některými muži, jejichž jména se později stala proslulá:
Röhnem, Hessem, Luddendorfem a Goebblesem.

Roku 1921 inicioval změnu názvu na NSDAP. Převzal mnoho názorů od italského fašistického vůdce Benita Mussoliniho. Roku 1923 se v Mnichově pokusil o převrat (puč) po nezdaru byl zatčen, odsouzen a vězněn. Ve vězení napsal knihu MEIN KAMPF (můj boj) ve které vyjadřuje své politické názory na „podřadné“ rasy a národy.

V roce 1926 založil osobní policii SS.
V létě 1932 získala NSDAP ve volbách 37,4% hlasů.
31.1.1933 byl Hitler jmenován říšským kancléřem, ale nacisté získali jen několik dalších míst ve vládě. V boji za samovládu použil Hitler všechny prostředky - likvidoval své politické protivníky (požár říšského sněmu v roce 1933) a zbavil se vůdců SA, protože se v SA šířily kritické názory na vývoj nacistického hnutí, bylo její vedení likvidováno v noci dlouhých nožů 30. 6. 1934. Toho dne dal Hitler příkaz jednotkám SS k zavraždění vedení SA, ale zavražděni byli i generálové K. von Schleicher, G. von Kahr, G. Strasser aj.
Oficiálně Hitler ohlásil smrt 77 lidí; odhaduje se, že jich bylo nejméně 200.
Po Hindenburgově smrti v roce 1934 vyhlásil konec republiky a začal budovat 3.říši. Sám se prohlásil za vůdce národa a velitele armády.

Budoval systém jedné strany, vševládný policejní režim,v zahraniční politice postupně,v podstatě bez odporu, revidoval versailleskou mírovou smlouvu(obnova branné moci 1935,obsazení Porýní 1936,rozbití ČSR 1938-39)v létě uzavřel dvě smlouvy se SSSR a 1.září 1939 napadl Polsko což vyvolalo rozpoutání 2.světové války z počátku měl velké úspěchy (obsadil skoro celou Evropu),ale na přelomu 1942-43 v bitvě u Stalingradu došlo ke zlomu.
Na konci války po vpádu sovětské armády do Berlína se společně se svou manželkou Evou Braunovou ukryl do podzemního krytu kde 30.4.1945 spáchali sebevraždu pomocí kyanidu a střely do hlavy.Sovětská armáda našla jejich těla o dva dny později a spálila je a rozprášila nad německými močály.Hodnocení: (hodnotilo 29 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Hitler Adolf Hitler, Adolf 644 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info