Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Alexander Veliký

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Alexander Veliký
 
Osobnost: Makedonský Alexandr Veliký
Datum vložení: 6.5.2008

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Alexander Veliký, vlastním jménem Alexandros Philippou Makedonon ( přízvisko po otci Filipu II), někdy také nazývaný Alexander III (v pořadí třetí makedonský král), žijící v letech 356-323 před naším letopočtem, byl jedním z největších vojevůdců, které kdy historie spatřila. Jeho život,stejně jako jeho smrt,je obestřen množstvím spekulací a dohadů. Mladý romantický hrdina, nebo jen megalomanský panovník, hnaný touhou neustále rozšiřovat své imperium?

Alexander nosil obě tyto masky. Lidé ho nazývali démonem i bohem, ale ať už jej hodnotíme z jakéhokoli pohledu, jedno je zřejmé, Alexander byl rozporuplná osobnost. Byl to muž, jehož schopnosti pramenily z krutosti a sympatie, oslnivosti a slepoty, paranoii a štědré velkorysosti. Věřil v lidské hodnoty a v přátelství, tvrdě trestal lež a zradu…

Rozporuplný charakter, zajímavý život, rozsáhlé impérium, skvělá vojenská taktika, ale hlavně osobnost Alexandra Velikého, to vše mě přimělo k tvorbě těchto stránek. Naleznete zde informace o Alexandrově životě, o jeho nástupu na trůn, o rodině, o jeho vojenských a panovnických úspěších a mnoho dalšího.Doufám, že se vám moje stránky budou líbit a že na nich naleznete všechny informace, které hledáte.

Hodnocení: (hodnotilo 130 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info