Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Snape Severus

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Snape Severus
 
Osobnost: Snape Severus
Datum vložení: 28.10.2008

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Ještě před Voldemortovým pádem roku 1981 vstoupuje Severus Snape do Fénixova řádu a stává se Bradavickým učitilem a ředitelem Zmijozelu. Přestože je nepopiratelným odborníkem na lektvary a vynikajícím kouzelníkem, jeho pedagogické metody jsou značně rozporuplné. Svým studentům se často vysmívá a ponižuje je a viditelně nadržuje své vlastní koleji. Velice rád strhává body nebelvírskám studentům, které nenávidí ještě více, než ostatní. V první knize Harry Potter a Kámen mudrců ho Harry se svými přáteli podezírají, že chce ukrást Kámen mudrců pro Voldemorta, na konci knihy se však dozvídáme, že Kámen chtěl ukrást profesor Quirrel a Snape se mu v tom snažil zabránit. Také rok co rok usiluje o místo profesora obrany proti černé magii, které mu dlouhých patnáct let ředitel Albus Brumbál odmítá přidělit. Teprve poslední rok svého působení v Bradavicích toto místo získá. Nutno dodat, že velmi pozvedne úroveň tohoto předmětu. Na konci téhož školního roku, při napadení Bradavic smrtijedy zorganizovaném Voldemortem a zprostředkovaném Dracem Malfoyem, zabije odzbrojeného Albuse Brumbála kletbou Avada Kedavra, a to na základě domluvy, kterou s Brumbálem uzavřeli. Pak uprchne společně se smrtijedy na neznámé místo. Krátce poté se Voldemort dostává k plné moci a Snape se stává bradavickým ředitelem. Snape je po celou dobu na straně Fénixova řádu; podaří se mu až do úplného konce klamat Pána zla. Ten ho zabije proto, že se domnívá, že Snape se zabitím Albuse Brumbála stal právoplatným majitelem Hůlky osudu. Hůlka sice patří kouzelníkovi, který předchozího majitele porazil nebo zabil, ale Brumbála před smrtí odzbrojil Malfoy a toho později odzbrojil Harry. Právoplatným majitelem hůlky je tedy
Bradavickou školu čar a kouzel absolvoval jako žák Zmijozelské koleje. Neoblíbený, hubený a bledý chlapec s mastnými vlasy a arogantním chováním byl terčem posměchu a šikany, zejména ze strany nebelvírských žáků Siriuse Blacka a Jamese Pottera.
Místo učitele lektvarů zastával profesor Snape 14 let. Byl vynikajícím odborníkem a velmi náročným pedagogem. Mezi studenty se netěšil oblibě (výjimku tvořili jen jím favorizovaní žáci Zmijozelu) pro svou nekompromisní přísnost a občasnou menší objektivitu při posuzování výsledků práce studentů konkurenčních kolejí.
Jako zajímavost lze uvést, že Snape je rovněž famfrpálovým rozhodčím.
Od mládí jevil Snape velký zájem o černou magii, později vstoupil mezi Smrtijedy a nějaký čas pracoval pro Vy víte koho. Později se stal členem Fénixova řádu. Kdy a za jakých okolností přešel zpět na stranu dobra věděl pouze Albus Brumbál a ví to Joanne Rowlingová. Možná, že to ví i Vy víte kdo, ale my to bohužel nevíme :-) . Albus Brumbál nám to už neřekne, musíme tedy spoléhat na sdílnost paní Rowlingové…Každopádně ředitel Bradavické školy čar a kouzel Snapeovi důvěřoval a nejenže ho zaměstnal jako učitele lektvarů, dokonce ho pověřil i vedením celé Zmijozelské koleje. Z neznámých důvodů mu však zatvrzele odmítal svěřit místo učitele obrany proti černé magii a to až do začátku šestého dílu. V šestém dílu se Snape konečně vytouženého postu dočkal, bohužel si jej příliš neužil, protože na konci školního roku musel na jeho vlastní žádost zavraždit profesora Brumbála. V současné době se skrývá neznámo kde spolu s dalšími Smrtijedy.
Jak se bude osud profesora vyvíjet dál se lze jen dohadovat. Je ovšem víc než pravděpodobné, že Snape se konce sedmého dílu nedožije. Joanne Rowlingová ho nemá příliš v oblibě a s největší pravděpodobností ho s chutí nechá zemřít. Patrně hrdinskou smrtí (aby mu vylepšila nepříliš dobrou reputaci), při záchraně Harryho před samotným Voldemortem….Hodnocení: (hodnotilo 13 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Snape Severus Snape, Severus 134 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info