Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Dvořák Antonín

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Dvořák Antonín
 
Osobnost: Dvořák Antonín
Datum vložení: 21.5.2011

 

squareVClanku:
id='square-ir'
ANTONÍN DVOŘÁK

Antonín Dvořák se narodil 8.9.1841 v Nelahozevsi jako syn chudého řezníka.K hudbě se dostával obtížně,jeho otec chtěl z něho mít svého nástupce . sudbou se seznámil prostřednictvím vesnických učitelů a varhaníků. Dvořák odešel do Prahy na varhanickou školu. Živil se jako violoncellista v soukromém orchestru,pak plných 11 let v orchestru Prozatímního divadla.Svá díla z těchto let většinou spálil,nepovažoval je za dost kvalitní. Roku 1875 obdržel peníze na školné a mohl pokračovat v práci. Dvořák začíná čerpat inspiraci z lidových vzorů – skládá Moravské dvojzpěvy a po nich Slovanské tance, které mu již přinášejí světové uznání.
Stal se učitelem v hudební škole a později dokonce ředitelem takové školy v New Yorku. K jeho nejznámějším dílům patří: symfonie Z Nového světa, opera Jakobín, Čert a Káča a Rusalka. Dvořák byl také dobrý dirigent. Zemřel v roce 1904 v Praze. Antonín Dvořák patří k našim neznámějším hudebním skladatelům.Hodnocení: (hodnotilo 60 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Dvořák Antonín Dvořák, Antonín 674 slov
Dvořák Antonín Dvořák, Antonín 397 slov
Dvořák Antonín Dvořák, Antonín 628 slov
Dvořák Antonín Dvořák, Antonín 874 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info