Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Lenin Vladimir Iljič

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Lenin Vladimir Iljič
 
Osobnost: Lenin Vladimír Iljič
Datum vložení: 21.5.2011

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Vladimir Iljič Lenin

Vladimir Iljič Lenin, rozený Vladimír Iljič Uljanov, byl narozen roku 1870 v Simbirsku. Celkově se nikdy nehodil do kolektivu, protože vypadal velice mladě. Pokud bychom ho měli popsat z té vzhledové stránky, tak bychom o Leninovi mohli říci, že byl téměř úplně holohlavý a měl ryšavý vous a chraplavý hlas.
Za poměrně krátkou dobu Leninovi zemřel jeho otec i bratr. Za někdy zvláštních okolností.
V nelehké části jeho života mu v jeho 16 umřel Ilja, což byl jeho otec, bylo mu kolem 54 let.
Za dalších podivných okolností umřel i jeho bratr Alexander, oběsil se.

Stejný rok začal na univerzitě v Kazani studovat právo. Okolo roku 1889 získal první svazek Marxova Kapitálu, o který se dále zajímal. Tento rok byl vhozen ze škol pro špatnou kázeň, proto pokračoval ve studiu v Petrohradské univerzitě. Roku 1894 vyšlo jeho dílo „Kdo jsou přátelé lidu a jak bojují proti sociálním demokratům“. Po této události odjíždí do Ruska, kde je v Petrohradě zatčen za kritiku. Následně byl převezen na Sibiř. Lenin byl velice rozhořčen z činu, který provedl car. Tato událost vstoupila do dějin jako tzv. „Krvavá neděla.“ Stalo se to v roce 1905 a šlo o to, že při demonstraci na protest proti otřesné ekonomice, začali střílet do bezbranných lidí jako rozkaz na rozehnání lidí. Při tomto krvavém masakru zemřelo 1000 lidí a dalších 5000 bylo zraněno.
Za dva roky odjíždí na velkou pouť do Finska, navštívil také švýcarsko, Francii, Polsko a roku 1913 se vrací s nemocnou manželkou do Německa.
Roku 1914 rozpoutává konflikt, který přerůstá v 1. Světovou válku. Lenin si myslel, že objevil nový koncept „jak na společnost“, po celém světě. Spory v Rusku vyvrcholily únorovou revolucí roku 1917. Díky tomuto ztratili lidé důvěru ve vládu. Na podzim odjíždí Lenin do Petrohradu, kde hlasuje na schůzi Ústředního Povstání.
V lednu proběhl atentát na Vladimíra Lenina, stalo se to v Petrohradě. Leninovi se, ale podařilo bez větších problémů vyváznout z atentátu živý.
Lenin měl velmi radikální názory, proto znovu zavedl trest smrti. K tomu se váže i skutečnost samotné Leninovi smrti, která mohla být klidně způsobena z největší části i zdravotní příčinnou. Vyvstává ovšem další argument, která říká, že Lenin zemřel téměř v tentýž rok, jako jeho otec. To by mohlo předznamenat již vrozenou indispozici.

Autoři: Jan Svoboda, Michal KrálHodnocení: (hodnotilo 37 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Lenin Vladimír Iljíč Lenin, Vladimír Iljič 3295 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info