Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Arnošt Lustig

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Arnošt Lustig
 
Osobnost: Lustig Arnošt
Datum vložení: 11.11.2005

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Spisovatel, scénarista a publicista. Narodil se 21.12.1926 v Praze v židovské rodině. Jeho život hluboce poznamenala válka. Od roku 1942 prošel postupně koncentračními tábory Terezín, Osvětim, Buchenwald. Na jaře 1945 uprchl z transportu smrti, ukrýval se v Praze a zúčastnil se i Pražského povstání.
Již za studií na Vysoké škole politické a sociální psal do Zemědělských novin, Mladé fronty, Židovské ročenky aj. Roku 1948 odjel do Izraele, pracoval zde jako zpravodaj v izraelsko- arabské válce. Po návratu se stal režisérem v Československém státním filmu.
Po roce 1968 byly veškeré Lustigovy knihy vyřazeny z veřejných knihoven. Autor odešel do USA, kde pracoval jako profesor literatury a filmu. Svá díla vydával v nakladatelství Publishers v Torontu.
Dílo Arnošta Lustiga nabylo velkého významu a ovlivnilo celou řadu dalších autorů.

Díla: Povídky a novely: Noc naděje, Démanty noci, Ulice ztracených bratří, Dita Saxová, Modlitba pro Kateřinu Horowitzovou...
Romány: Miláček; Král promluvil, nic neřekl...Hodnocení: (hodnotilo 35 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Arnošt Lustig Lustig, Arnošt 989 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info