Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Princeta a Kapitán

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Princeta a Kapitán
 
Autor: Anne-Laure Bondouxová
Název díla: Princeta a Kapitán
Datum vložení: 22.2.2005
Referát vložil: Klára

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Patnáctiletá princeta Malva, která má dědit galnicijský trůn, má být proti své vůli provdána za zkoro 45 letého muže, aby jejich země uzavřeli mír, ale Malva odmítá se za něho provdat, a proto se svou služkou Filoménou utěčou, ale neví jaké nebezpečí je čeká. Jak se domluvila se svým přítelem archontem, odjela lodí z přístavu Carduza. Avšak netuší že ji chtějí zabít, před osudnou bouří se dozví o krásné zemo Elgolii a chce se tam vydat. Když začne bouře Malva zjistí, že všichni odjeli a nechali je tam, proto zkočí z lodi a plavou, avšak Malvu kousne hrozný tvor. Zachrání je rybáří. Potom cestují do Velké azizijské stepi, kde potkají Uzmira se svým lidem. Po přepadení uvězní neznamí Malvu a Filoména ji bez úspěchu hledá. Malva se dostane do Termigaiova harému, ale mezitím ji její otec hledá a pošle za ní udatného Orfea. Orfeus ji zachrání z klece a se svou balmunsou kamarádkou opouští harém. Později se do něj zamiluje. Cestou do Galnície ji kapitán unese, Orfeus ji zachrání a po bouři přežije jen 7lidí + pes. Za Známým světem se setkají se souostrovím, kde dostanou 8 kamenů v Zabíječi času, musí projit mnoha zkoučkami! Umře kuchař a jeden nevinný chlapec, aby je zachránil před Podsvětím. Nakonec se dostanou zpět do Galnície a zjistí, že byli 10 let prič. Přepadli Galnícii a je zničená. Začínají ji opravovat, a když je už opravená a Galničané se vrátili, tak příjde archont a bude ji chtít zabít, Orfeus ji zachrání, ale archont ho ještě ztihne poranit! Do tří dnů Orfeus umře a Malva je zničená. Ale rozhodne se o všem napsat knihu........ A vše se opakuje..... Napíše knihu, která se jmenuje Princeta a Kapitán.....Hodnocení: (hodnotilo 48 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Princeta a kapitán Bondouxová, Anne-Laure 369 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info