Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Tajemství 13. nástupiště

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Tajemství 13. nástupiště
 
Autor: Eva Ibbotsonová
Název díla: Tajemství 13. nástupiště
Datum vložení: 4.1.2006
Referát vložil: Klára Šašková

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Tajemství 13. nástupiště

Na nádraží King’s cross je vstup do jiného světa, který se jmenuje Ostrov náhlých mlh, kde žije spousta zajímavých bytostí. Jednoho dne se tam královně narodí syn. Královna najme tři chůvy, aby se o něj staraly. Tajný vstup na nádraží King’s cross se jednou za devět let otevře na devět dní. Když opět nastane čas jeho otevření, rozhodnou se chůvy, že se podívají do našeho světa a prince vezmou s sebou. Tam jim však prince ukradne jistá bohatá paní Trottlová a dá mu jméno Raymond. Když se tajný vchod zavře a chůvy se vrátí bez prince, je celé království velmi smutné. O devět let později, kdy se má znovu otevřít tajný vchod, vydává se do našeho světa záchranná výprava, složená z kouzelníka Korneliuse, čarodějnice Okurtrudy, malé Ofky a obra Hanse, s úkolem prince najít a přivést ho zpět. Když dojdou k domu paní Trottlové, spatří v domě chlapce, čistícího boty. Zaradují se, ale ne nadlouho, protože brzy zjistí, že chlapec, kterého považovali za prince, je ve skutečnosti vzdálený synovec paní Trottlové Ben. Potom však konečně najdou i pravého prince Raymonda. Výprava se ho snaží přesvědčit o tom, že je princ a chce ho odvést s sebou. Na Ostrově náhlých mlh se mezitím chystá druhá záchranná výprava, složená z ne příliš oblíbených harpyjí, a vydává se také přivést prince. Tato výprava je úspěšnější a prince Raymonda přivede. Potom však přijde rozčarování. Královna totiž zjistí, že chlapec, kterého tato výprava přivedla, není její syn. Zanedlouho dorazí i druhá záchranná výprava společně s Benem. Když Ben spatří královnu, dojde mu, že je to jeho pravá matka a všechno tedy nakonec dobře dopadne.

Hodnocení: (hodnotilo 135 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Tajemství 13. nástupiště Ibbotsonová, Eva 170 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info