Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Jeho království

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Jeho království
 
Autor: Mika Waltari
Název díla: Jeho království
Datum vložení: 9.2.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Marcus Manilius Mezentianus je Říman, otec hrdiny románu Nepřátelé lidstva, který před něšťastnou láskou k Tulii utíká do Jeruzálema. Dostává se sem právě po ukřižování Ježíše Nazaretského, kterému byl svědkem. T. pak píše dopisy, v nichž líčí své osobní zkušenosti s Bohem, Ježíšem, apoštoly, Lazarem a jinými biblickými postavami. Když se snaží odhalit pravdu, je apoštolem Petrem i ostatními křesťany odrazován. I přes Petrovo odmítnutí, aby mohl vstoupit do spolku "vyvolených" (křesťanů), však pravdu nalezne. Uvnitř sebe samého.Hodnocení: (hodnotilo 15 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Jeho království Waltari, Mika 246 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info