Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Jeho království

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Jeho království
 
Autor: Mika Waltari
Název díla: Jeho království
Datum vložení: 17.11.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Kniha je celá psaná formou dopisu. Píše je Říman Marcus své nešťastné lásce Tulii, která pochází z Říma. Marcus je mladý a dostatečně zajištěný člověk. Má dobré vzdělání i dost peněz, a tak záleží jen na něm, jakým směrem se v životě vydá.

Po prohýřených letech v Itálii chtěl poznat něco nového. Cestoval tedy o Velikonocích do Jeruzaléma. Ale při příjezdu do města byl svědkem ukřižování Ježíše Krista. Marcus o něm nic nevěděl, ale tak nějak zvláštně to na něj zapůsobilo.

Marcus se postupně dovídá čím dál víc o Ježíši Nazaretském. I Přes různý odpor učedníků se dozvídá a učí, co hlásal Kristus. Měl možnost porovnat skutečnost ze dvou stran. Byl přítelem Pontia Piláta a na druhou stranu zase znal některé dobré Židy. Postupně objevuje krásu víry v Boha a podstatu učení Nazaretského. Seznamoval se s přáteli Ježíše, kteří s ním chodili po dobu jeho učení, a ti mu vypravovali o životě s Ježíšem Kristem a o jeho království. Nakonec nalézá pravdu ne v lidech jako jsou apoštolé nebo jiné biblické postavy, ale nalézá ji uvnitř sama sebe…Hodnocení: (hodnotilo 44 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Jeho království Waltari, Mika 112 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info