Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Egypťan Sinuhet

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Egypťan Sinuhet
 
Autor: Mika Waltari
Název díla: Egypťan Sinuhet
Datum vložení: 6.6.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Rozsáhlý román zachycující život epyptského lékaře v pohnutém období panování osmnácté dynastie egyptských faraónů, kdy došlo k neúspěšnému pokusu o sociální reformu společnosti (vlastní příběh se odehrává zhruba v letech 1410-1370 př.n.l.). Sihuhet jednoho dne připlul po řece v kolébce z rákosu stmeleného smolou. Ujmul se ho lékař chudých Senmut a jeho žena Kipa. Přemýšlivý a osamělý chlapec se stal lékařem a během svého života, plného zvratů, omylů, vítěztví i proher, se účastnil celé řady rozhodujících okamžiků tehdejšího bouřlivého politického a společenského vývoje. Často také sám výrazně ovlivňoval mnoho významných událostí... Egypťan Sinuhet však překračuje rámec historického románu a obsahuje celou řadu parael se současností. Mika Waltari v něm vyjádřil především odpor k válečnému běsnění (kniha poprvé vyšla v roce 1946) a víru v humanismus, lidskou rovnost a důstojnost. Osobité vyprávění, strhující příběh, exotické historické pozadí a jedinečná atmosféra činí z Egypťana Sinuheta vynikající dílo, které jistě stojí za přečtení.
Prevzato z www.milosnemec.czHodnocení: (hodnotilo 27 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Egypťan Sinuhet Waltari, Mika 375 slov
Egypťan Sinuhet Waltari, Mika 1634 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info