Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

O Bivoji

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > O Bivoji
 
Název díla: O Bivoji
Datum vložení: 7.3.2006
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Když byla jednou Kazi na návštěvě u své sestry Libuše, šly se projít do zahrady. Najednou uslyšely od brány křik a vítězné troubení na roh. Ke kněžnám přispěchal vladař a prosil je, aby se šly podívat na nádvoří. Tam stáo muž, který měl přes rameno přehozeného živého divočáka. Jmenoval se Bivoj. Utkal se na náměstí s tímto divočákem a zabil ho. Všichni mu děkovali, že zabil zvíře, které už tolik let ničilo úrodu a nahánělo lidem strach. Libuše pro Bivoje uspořádala hostinu. Od Kazi dostal nádherný pás. Bivoj a Kazi pak odjeli společně na Kazín a později se vzali.

Charakteristika:
Bivoj: Mladý a statný muž. Svým činem si získal u kněžen i u lidu velké uznání.

Životopis spisovatele: Alois Jirásek
Hodnocení: (hodnotilo 417 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
O Bivoji Jirásek, Alois 126 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info