Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Médeia

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Médeia
 
Autor: Euripidés
Název díla: Médeia
Datum vložení: 15.4.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Příběh začíná poté, co se královská dcera Médeia zamilovala do Iásona, vůdce Argonautů a pomohla mu získat zlaté rouno. Odplula s ním do Korintu, kde spolu měli dva syny, avšak Iáson si zde oblíbil dceru tamějšího krále, Kreonta, a toužil se s ní oženit. Když se tuto zprávu doslechla Médeia cítila se velmi zrazena a přála si zemřít. Jednoho dne za ní přijel samotný král s jeho družinou a požádal ji, aby odjela ze země a neničila vztah mezi jeho dcerou a Iásonem. Médeia přislíbila, že ze země odcestuje, ale to už začínala přemýšlet nad svou krutou pomstou. O nějaký čas později přijet Médeiu navštívit její přítel Aigeus, se kterým se domluvila, že k němu přijede do Athén, bude tam pobývat, ale on jí nikdy nebude moci ze země vyhodit. A tak Médeia začala svou hrůznou odplatu. Nechala poslat Iásonově nastávající choti šaty, jenž byly napuštěny jedem. Jakmile si je královská dcera oblékla, zemřela po jeho účinku. Samotný Kreón se jí snažil ještě pomoci, avšak ztratil tak i vlastní život. Když se toto dozvěděla Médeia, stále nebyla spokojena s pomstou a rozhodla se zabít i své dva vlastní syny. Avšak najednou se jí zmocnily pochybnosti. Dlouze přemýšlela nad tím, co vlastně chce spáchat, ale nakonec přeci jen svůj hrůzný čin vykonala. Později za Médeiou přišel zdrcený Iáson a zjistil, že jeho synové jsou mrtvi. Chtěl je alespoň pohřbít ve své zemi, jenže to Médeia nedovolila, nastoupila do připraveného vozu a odjela do Athén za Aigeusem i se svými dvěma mrtvými syny.Hodnocení: (hodnotilo 96 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Médeia Euripidés 468 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info