Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Médeia

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Médeia
 
Autor: Euripidés
Název díla: Médeia
Datum vložení: 21.2.2012

 

squareVClanku:
id='square-ir'
POSTAVY: Médeia, chůva Médiinných dětí, vychovatel dětí, sbor korinských žen, Kréon (král korintský), Aigeus (král athénský), Dvě děti, Družiny a Sluhové
DĚJ: Tato kniha je o Médei. O ženě, kterou její muž (Héros) podvede s dcerou Kreóna. Příběh se odehrává v Korintě před Médeiiným domem. Médea utekla z domu od svých rodičů kvůli Hérosovi a teď se trápí, protože ji Héros podvedl s dcerou Kreóna. Médea vycház z domu, protože ji chůva přemluví. Médea se totiž chtěla zabít. Vyjde ven a tam stojí sbor a snaží se jí přemluvit, ať se nezabíjí.
Najednou přichází Kreón. Přichází s myšlenkou vyhnat Médeu ze země, aby neublížila jeho dceři. Médea ho, ale požádá alespoň o jeden jediný den v zemi. Kreon po dlouhém přemlouvání souhlasí a nechá jí v zemi. Médea má, ale zlý plán. Médea chce totiž tohoto času využít na pomstu manželovi, jeho nové choti a kreonovi. Najednou na scénu přichází Héros s družinou a snaží se Médei vysvětlit za jakou záminkou ji podvedl. Héros ji pověděl, že chtěl z královských peněz využít pro prospěch svých dvouch dětí, které má s Médeou a také pro ní. Médea mu to však nevěří a chce po nem, aby odešel.
Přichází na scénu Aigeus začne si stěžovat na svůj život, že nemůže přivést na svět díte. Pověděl mu to prý, bůh a od té doby uz mu to nejde. Médea mu slíbila, že když jí nechá u sebe v Athénách přežívat, tak zná nějaká kouzla a pomůže mu. Ale pod podmínkou, že jí musí slíbit, že jí NIKDY nevyhodí i kdyby se cokoliv dělo. Aigeus souhlasí. A odchází.
Médea si promýšlí svůj zlý plán. Vymyslela, že se "usmíří" se svým manželem. Do Athén odjede sama a děti nechá manželi a pošle po nich zakleté dary nové choti. Ale zakleté dary mají choť zahubit. Pozve si Hérose. Héros ji uvěří a přimějě děti, aby otci odpustili. Sbor ji přemlouvá, aby své děti nenechávala svému manželi. "Vždyť by je zahubili" povídá náčelnice sboru Médei. Ale Médea byla jko smyslů zbavená.Hodnocení: (hodnotilo 6 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Médeia Euripidés 342 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info