Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Vojna a mír

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Vojna a mír
 
Název díla: Vojna a mír
Datum vložení: 23.4.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Děj se odehrává v období napoleonských válek v letech 1805-1820. Román se odehrává ve velkém prostoru, vystupuje tu mnoho postav.
Román se soustřeďuje na osobnosti Andreje Bolkonskiho a Pierra Bezuchova, dva odlišné typy lidí. Andrej vstoupil do armády a v bitvě u Slavkova (1805) je zraněn. Dovídá se, že mu doma umírá žena. Andrej prožívá krizi a setkává se s Natašou Rostovovou, do které se zamiluje. Andrej pomýšlí na sňatek, ale Nataša ho zradí, ze svatby sejde a Andrej rukuje znovu do války. Úcastní se bitvy u Borodino, kde je smrtelně raněn. Jeho přítel Pierre se též účastní bitvy u Borodino, kde je zatčen. Podaří se mu však uprchnout. Pierre a Nataša se do sebe zamilují a jejich láska vyústí v manželství.
Kromě zmíněných postav v románu hrají velkou úlohu i historické postavy – Alexandr I., Kutuzov, Napoleon.Životopis spisovatele: Lev Nikolajevič Tolstoj
Hodnocení: (hodnotilo 21 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Vojna a mír Tolstoj, Lev Nikolajevič 363 slov
Vojna a mír Tolstoj, Lev Nikolajevič 1051 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info