Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Planeta Interterra

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Planeta Interterra
 
Autor: Robin Cook
Název díla: Planeta Interterra
Datum vložení: 20.6.2006
Referát vložil: Teddinka1

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Uprostřed Atlanského oceánu vzbudila Perryho Bergmana, šéfa společnosti Benthic Marine, podivná vibrace. Tehdy jěště netušil, že se začíná nejneuvěřitelnější příběh jeho života, jehož hrdinou i obětí se v nebližší době stane, Př zkušebních vrtech ve vodních hlibinách narazí posádka ba podivné útvary podmořského dna, které odolávají běžné technice používané s úspěchem v podobných případech. Geologové si s neprotsupností neznámých hornin nevědí rady, společnost financující tento průzkum pomalu ztrácí trpělivost. Poslední sestup batyskafu Okearus, poslední akce potápěč¨ů, závěrečný poku i šance, pak se rozloučí s problematickýmu te¨sty a zamíří domů. Richard s Michaelem, drsní chlapíci s poněkud násilnickými sklony, Donald bývalý voják, technik a specialista na hloubkové potápění, oceánoložka Susanne a Perry Bergmanm, pět povahpvě rozdílných jedinců, teří budou nedobrovolně sdílet společný osud. Pomalu klesají k podivnému místu, krok za krokem se blíží k jícnu podmořské sopku, Země konce 20.století mizí v nedohlednu, otvírá se jim Interterra, planeta uvnitř planetym zakletý svět. Nikdo tam nahoře nemůže tušit, co se jim u ústí batyskafu stalo, ostatně je yo záhadou i pro samotnou posádku batyskafu, protože skutečnost přesahuje i ty nejdivočejší sny. Lidé na hladině oplakávají své mrtvé, ti se však zatím seznamují s populací, jejíž historie je stará několik miliard let a technická vyspělost nepředstavitelná. Pozemskému rozumu se vymykají etické a biologické zákony neznámé kultury, které se v určitých bodech v dějinách prtontou s tou naší, přestože dbes jsou sina hony vzdálené. Ale i uprostřed ráje mají trosečníci pocit, že se ocitili v přepychovém vězení, a touha vráti se do své zr¨traceného ,,pekla,, he u většiny z nich ztále neodbytnější, Jenže z ráje se nevyhání, ráj je třeba střežit. A když se někomu podaří odsud uniknout, trest odpovídá hříchu.Hodnocení: (hodnotilo 29 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Planeta Interterra Cook, Robin 821 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info