Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Staré řeské báje a pověsti-Prométheus

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Staré řeské báje a pověsti-Prométheus
 
Autor: Petiška Eduard
Název díla: Staré řeské báje a pověsti-Prométheus
Datum vložení: 18.8.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Prométheus
Příběh vypráví o bohovi Prométheovi, který z vody a hlíny stvořil člověka. Naučil lidi stavět domy, číst, psát, počítat a léčit. Bohové chtěli, aby jim lidé dávali oběti. Zeus si přišel sám vybrat na zem oběti. Prométheus ho oklamal a za to sebral Zeus lidem oheň. Prométheus ale věděl, že v Diově krbu plápolá oheň a tajně ho přinesl lidem zpět. Za trest nechal Zeus Prométhea přikovat v pohoří Kavkazu a seslal na zem Pandoru se skříňkou plnou bolesti nemocí a bídy.P o několika letech zachránil Prométhea Hérakles, syn Dia.Hodnocení: (hodnotilo 208 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Staré řeské báje a pověsti-Prométheus Petiška, Eduard 622 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info