Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Eragon

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Eragon
 
Autor: Christopher Paolinni
Název díla: Eragon
Datum vložení: 19.10.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Vypráví o 15 letém chlapci jménem Eragon. Žije v malé vesničce Carvahall. Jednou našel v dračích horách podivný kámen. Eragon se ho snaží prodat, ale nejde mu to.
Později se z kamene vylíhne dráče. Eragon se o něj stará a skrývá ho před zraky ostatních. Dá jí jméno Safira. Tak za měsíc do vesnice dorazí dva ra´zakové, kteří hledají vejce.Z ničí Eragonův domov a zabijí Gera. Vydá se s Bromem na cestu za ra´zaky.
Eragon se díky Bromovi naučí používat meč a kouzla. Setkají se s Murtaghem synem Morzana. Murtagh jim pomůže odehnat ra´zaky a přitom zemře Brom.
Eragon, Safira a Murtagh se musí dostat k Vardenům. Tam budou v bezpečí před králem. Murtagh k Vardenům, ale nechce. kvůli jeho otci (je jeden z křivopřísežníků). Tam ho částečně uvěznili. U Vardejnů zažívají různé dobrodružství a plno starostí.
Eragon, trpaslíci a Vardenové bojovali proti Urgalům, Kullům a Durzovi. Eragon zabil Stína a zůstala mu po tom souboji ošklivá jizva přes celá záda, která když udělá namáhavější pohyb ho rozbolí tak až upadne do bezvědomí.Hodnocení: (hodnotilo 370 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
ERAGON Paolini, Christopher 300 slov
Eragon Paolinni, Christopher 908 slov
Eragon Paolinni, Christopher 297 slov
Eragon Paolinni, Christopher 93 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info