Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Eragon

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Eragon
 
Autor: Christopher Paolinni
Název díla: Eragon
Datum vložení: 25.11.2010

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Eragon je patnáctiletý chlapec žijící ve vesnici Carvahall na severu Alagaësie se svým strýcem Gerem a bratrancem Roranem. To proto, že o jeho otci nejsou žádné zprávy a jeho matka Selena zemřela. Eragon chodí na lov do Dračích hor, kam se nikdo z vesnice neodváží. Jednoho dne se před ním znenadání objeví velký modrý kámen. Eragon si ho odnese domů. Později se z něj vylíhne dračí mládě. Když se ho Eragon dotkne, objeví se mu na dlani stříbřitá značka(), a tak mezi ním a drakem vznikne nezrušitelné pouto a z Eragona se stává Dračí jezdec. Dračici dá jméno Safira.
Jezdci byli ustanoveni před několika 1000 lety aby zajistili rovnováhu mezi rasami. Galbatorix svrhne Jezdce pomocí 13 Křivopřísežníků a ustanoví se králem Alagaësie. Elfové a trpaslíci se stáhnou a neodvažují se vystrčit nos. Po sto letech Křivopřísežníci vymřeli.
Eragon postaví Safiře v lese dřevěnou boudu. Později si všímá, že Safira má tělo uzpůsobené k létání. Několik měsíců po Safiřině vylíhnutí do vesnice přicházejí dva podivní cizinci zvaní ra´zakové hledající Safiřino vejce. Ti zabijí Gera a Eragon zjišťuje, že by bylo lepší odejít.Na útěku ho přistihne Brom (bývalý Jezdec) a uteče s ním.Eragon od Broma dostává meč Zar´roc. Brom ho po cestě učí bojovat a kouzlit. Brom je u Gil´leadu kde zachraňují Aryu a potkají Murthaga smrtelně raněn a prozrazuje že byl Jezdec.Poté umírá.Hodnocení: (hodnotilo 57 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Eragon Paolinni, Christopher 226 slov
ERAGON Paolini, Christopher 300 slov
Eragon Paolinni, Christopher 908 slov
Eragon Paolinni, Christopher 93 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info