Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Bestie v sametu

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Bestie v sametu
 
Autor: Jack Yeovil
Název díla: Bestie v sametu
Datum vložení: 3.12.2006
Referát vložil: Martin Brdička

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Náš příběh se odehrává v Altdorfu (hlavní město v Císařství - fantasy svět, kde nějaká "bestie" zabijí tamní prostitutky. Hrabě Johan von Mecklenberg chce zjistit, kdo je ta bestie, protože má podezření, že je to jeho bratr, kterého vysvobodil od Chaotitu, jenž ho trochu poznamenal. U jedné z vražd se najde kus zeleného sametu.
Hrabě hned ví, že je to někdo z paláce, protože jedině tam se zelený samet nosí. Zjistí také, že bestie je žena, protože samet pochází z dámského pláště - jeden okraj je totiž vyšívaný zlatem a ošoupaný; jen ženy mají plášť až na zem. V ulicích města zatím klíčí revoluce pod vedením "plivače ohně". Hrabě povolá do služby bývalého strážníka "hnusáka" Haralda.
S pomocí Rossany a strážníka Elcaessara zjišťuje, že onou bestií je šlechtic Leos von Liebewitz, ale to není poslední překvapení, které na naše hrdiny čeká, protože zanedlouho po jeho odhalení vyjde najevo, že obávaný Leos von Liebevitz je vlastně dívka. Knížka má šťastný konec, bestie je odhalena a revoluce je s pomocí "mozku" utišena.

Hodnocení: (hodnotilo 5 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Bestie v sametu Yeovil, Jack 169 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Cestovatelský Norimberk.info