Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Výchova dívek v Čechách

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Výchova dívek v Čechách
 
Název díla: Výchova dívek v Čechách
Datum vložení: 30.12.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Zbraslavský učitel prožíval finanční krizi, proto přijal nabídku milionáře a mafiána Krále, aby dával jeho starší dceři Beátě kurz tvůrčího psaní. Po poradě se svou ženou Oskar práci přijme. Ovšem, neměl to lehké. Beáta se první týdny chovala odmítavě, vůbec nemluvila, jen ležela v pokoji. Oskar a Beáta se pomalu sbližují a Beáta se dostává ze svých depresí, zapomíná na bolest z nešťastné lásky a dostává chuť do života. Oskar si uvědomuje, že se mezi nimi vytváří hlubší vztah a stávají se milenci. Všechno se završilo Beátiným nástupem do základní školy jako kantorka. Pak se samozřejmě všechno zničilo. Jejich vztah postupem času chladne a dochází k odcizení Beáty a Oskara. Beáta se přidává k Duhovým aktivistům a účastní se mnoho demonstrací.
Tato kniha končí tím, že Oskar dostává obálku. Není tam nabídka zaměstnání, ale oznámení o Beátině smrti. Beáta neustále něco hledala a nenacházela smysl života. Nakonec sedla do auta a největší možnou rychlostí najela do zdi. Spáchala sebevraždu.
Poslední věty, které jsou napsány v knize jsou o tom, jak svůj román nechává číst manželce.Životopis spisovatele: Michal Viewegh
Hodnocení: (hodnotilo 8 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Výchova dívek v Čechách Viewegh, Michal 378 slov
Výchova dívek v Čechách Viewegh, Michal 139 slov
Výchova dívek v Čechách Viewegh, Michal 299 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info