Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Reportáž psaná na oprátce

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Reportáž psaná na oprátce
 
Autor: Julius Fučík
Název díla: Reportáž psaná na oprátce
Datum vložení: 20.3.2005

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Světově proslulé dílo, které Fučík napsal ve vězení. Rukopis vynesl tajně dozorce Kolínský. Reportáž je členěna do osmi kapitol.

Kniha „Reportáž psaná na oprátce“ vypráví o Juliu Fučíkovi, který byl v bytě Jelínkových zatčen gestapem a odvezen k výslechu. Julius jim neřekl ani slovo, a proto ho mlátili, kopali a tloukli. Výslech trval několik hodin, poté ho odvezli do koncentračního tábora. Byl v bezvědomí. Když se probral, chtěl pořád pít a spát. V koncentračním táboře bylo několik dozorců českého původu. Dozorce A. Kolínský nosil Juliovi papír a tužku. Tak mu umožnil, aby napsal o všem, co se zde dělo. Popsané papírky odnášel a skladoval u svých známých. Uplynulo mnoho dní a Německo bylo poraženo. Lidé, které Němci už nestačili zabít, byli osvobozeni. Mezi nimi byla i manželka Julia Fučíka. Dověděla se o jeho práci v koncentračním táboře a rozhodla se jeho zápisky ve formě knížky zveřejnit. Chtěla tak ukázat lidem, jak se zacházelo s lidmi v koncentračním táboře.Hodnocení: (hodnotilo 83 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Reportáž psaná na oprátce Fučík, Julius 423 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info