Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Silmarillion

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Silmarillion
 
Název díla: Silmarillion
Datum vložení: 22.1.2007

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Příběhy se vracejí do dávného Prvního věku Světa a vyprávějí o stvoření Středozemě, její mytologii a nejstarší historii a o národech, které ji obývali v dobách předcházejících velkým dějům Pána prstenů. Líčí také neblahé osudy tří klenotů-silmarilů-zhotovených nejnadanějším z elfů Fëanorem a uchovávájících vzácné Světlo Dvou stromů blažené říše Valinoru a dlouhou a beznadějnou válku, kterou Fëanor a jeho plémě vedli za jejich znovunabytí, když se klenotů zmocnil Mogoth, první Temný pán, a vsadil je v pevnosti Angband do své železné koruny.

Příběh a legendy Quenty Silmarilion, ústřední části knihy zabývající se velkými událostmi Prvního věku, doplňují Ainulinadalë, úvodní mýtus o stvoření Světa v Hlubinách času, Valaquenta, pojednání o božských mocnostech Valr a Maiar a jejich temných protějšcích melkorovi a Sauronovi, popis pádu pyšného otrovního království Númenor v Akallbeth a vyprávnění O Prstenech moci a Třetím věku, shrnující význačné události konce Třetího věku až po odjezd těch, které nesli Prsteny, jež podrobně líčí Pán prstenů.Životopis spisovatele: John Ronald Reuel Tolkien
Hodnocení: (hodnotilo 26 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Silmarillion Tolkien, John Ronald Reuel 1810 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info