Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Hobit

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Hobit
 
Název díla: Hobit
Datum vložení: 22.1.2007

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Zpočátku nedobrovolným dobrodružným putováním hobita Bilba Pytlíka za uloupeným trpasličím pokladem začíná spletitý děj, jehož pokračování vyvrcholí až na posledních stránkách románové trilogie Pán prstenů. Hrdinové tohoto příběhu jakož i příběhů následujících, jsou dokonale známi desítkám milionů čtenářů(a dnes již i filmových diváků)mnoha generací.

Osudy sympatického bonviána Bilba, tajuplného čaroděje Gandalfa, zlomyslného Gluma, draka Šmaka a dalších hrdinů této knihy začaly v autorově fantazii vznikat počátkem třicátých let dvacátého století. Tolkien sám se mnohokrát vyjádřil v tom smyslu, že zpočátku nešlo o nic víc než o poutavé vyprávění určené pro pobavení jeho dětí. Ani on tehdy netušil, že přitesává jeden ze zákládních kamenů literatury žánru fantasy.Životopis spisovatele: John Ronald Reuel Tolkien
Hodnocení: (hodnotilo 100 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Hobit Tolkien, John Ronald Reuel 217 slov
Hobit Tolkien, John Ronald Reuel 532 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info