Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Dobrodružství v zemi Nikoho

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Dobrodružství v zemi Nikoho
 
Název díla: Dobrodružství v zemi Nikoho
Datum vložení: 10.4.2005
Referát vložil: RG

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Jeden z hlavních hrdinů, Vláďa, uvidí z okna kuchyně záblesky světla a pozná, že se jedná o zprávu psanou morseovkou. Druhý den to řekne svému kamarádovi Vincovi a rozhodnou se, že musí zjistit kdo zprávu posílal. Rozhodli se jít po té ulici, v které Vláďa záblesky spatřil, a začali pískat na píšťalku morseovku – nikdo jim ale neodpověděl. Později znovu uviděli, že někdo posílá světlem další zprávu. Z ní pochopili, že nějací kluci chodili tam „nahoru“ a teď nemohou, protože jeden z nich musí být doma a pro samotného je nebezpečné tam jít. Vláďa z Vinckem hned běželi k domu, odkud se vysílalo, aby zjistili, kdo to byl. Do domu se dostali přes dvorky a nahoře se potkali s Bartoněm, který vysílal. Nabídli mu pomoc, ale on je hned odmítnul a znepřátelili se. Na zpáteční cestě domů je přepadli cikáni a zavřeli je do staré kůlny. Pomohl jim ale cikánský chlapec Pedro, se kterým se spřátelili. Oba chlapci přišli domů pozdě a rodiče jim zakázali se spolu stýkat. Přesto si ale posílali tajné dopisy. Zjistili, že Bartoň má jít zítra s někým tam nahoru. Oba se potají vytratili z domovů a potkali se u vývěsky klubu Ontárii, kde je ale shodou okolnosti někdo vyfotografoval – to jim v budoucnu nadělalo potíže. Snažili se tajně sledovat Bartoně a toho druhého (Pepina), ale i oni si dávali pozor, aby je nikdo nesledoval. Přesto je jim podařilo objevit místo, kam Bartoň s Pepinem chodili. Bylo to místo, kde jsou vytěžené doly a nikdo tam už nechodil. Bartoň s Pepinem sem chodili sbírat zkamenělé živočichy z druhohor a třetihor. Druhý den se ale bohužel na vývěsce klubu Ontario objevila fotografie, kde byli vyfoceni taky Vincek s Vláďou. Vláďa věděl, že tímto místem bude procházet za pár dní jeho otec a fotky si všimne, proto zašel do klubu Ontario, aby fotku sundali. Slíbili, že fotku sundají, ale za příslib, že jim bude nosit zprávy o tom, kam Bartoň s Pepinem chodí. Vincek s Vláďou se podruhé vydali tam nahoru, aby zjistili, co tam Bartoň s Pepinem dělají. Když tam dorazili uviděli Pepina v jedné propasti s naraženým kotníkem – nemohl vylézt. Pomohli Bartoňovi Pepina dostat ven a zato jim řekl své tajemství. Nyní měli vše říct Ontáriu, ale to nechtěli, a proto s pomocí Pedra ukradli vyvěšenou fotku a hned ji spálili. Další neděli se teď už všichni čtyři Vláďa, Vincek, Bartoň a Pepin vydali opět do Země nikoho jak místo kam chodili pojmenovali. Našli tam starou chýši a v ní lidské kosti. Nikomu o tom ale neřekli, protože se báli, aby tam nezačalo chodit moc lidí. Ontario se později dovědělo, že jim fotku ukradli právě Vláďa s Vinckem a vyhrožovali jim, proto museli Ontáriu říci kam chodí. Neřekli jim ale to největší tajemství – o jeskyni s obřími trilobity. Ontário začne do Země nikoho chodit a později se doví i o jeskyni. Jednou se spolu všichni pohádají a proboří se pod nimi štola a dva chlapci z Ontária tam spadnou. Podaří se jim je vyprostit a všichni se skamarádí.

Životopis spisovatele: Jaroslav Foglar
Hodnocení: (hodnotilo 125 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Dobrodružství v Zemi nikoho Foglar, Jaroslav 771 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info