Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Dobrodružství v Zemi nikoho

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Dobrodružství v Zemi nikoho
 
Název díla: Dobrodružství v Zemi nikoho
Datum vložení: 3.4.2008
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Kniha vypráví příběh o dvou kamarádech Vláďovi, Vinckovi a o Bóžovi, Pepínovi, ke kterým se později připojí.
Jednoho večera Vláďa stojí u okna a najednou uvidí v dlouhé tmavé uličce jak se z jednoho domu svítí na druhý. Vláďa jako každý táborový kluk pozná, že se jedná o morseovku. Bliká se z jednoho domu na druhý a Vláďa přečte jak si dva lidé povídají o něčem nebezpečném, kterému říkají tam nahoře. Vláďa hned druhý den navštíví svého nejlepšího kamaráda Vincka. Ihned chtějí vědět o co se jedná a tak po záhadném rozhovoru dvou lidí začínají pátrat. Když vypátrají jednoho z těchto lidí, jdou za ním a zeptají se ho jestli s tím nebezpečným objevem nechtějí pomoc. Chlapec, ale odmítá a Vincek s Vláďou mu začnou tvrdit, že jednou je budou potřebovat.
Dále docílí toho, že se spolu nesmějí kamarádit. To ale poruší a vydají se za chlapci Bóžou a Pepínem tam někam nahoru. Během pronásledování se zastaví u skřínky Ontaria – jednoho z nejslavnějších klubů široko daleko. Ontario tam zrovna, ale fotí a tak Vincka s Vláďou vyfotí a ty poté zjistí, že fotku umístili do skřínky a až půjdou jejich rodiče okolo, zjistí že jejich děti spolu kamarádí. Než to, ale zjistí tak ještě pronásledují ty dva, kteří je za vedou až ke skalní stráni, na kterou když vylezou uvidí široký kraj zeleně – nejspíše staré doly. Poté jde Vláďa k Ontariu poprosit o fotku, tam se, ale podřekne a začne mluvit o jejich skvělém objevu. Ontario začne vyhrožovat, že pokud mu nepřinese další informace fotku zase dají do skřínky. To však nechtějí udělat. Jednou se vydají do toho kraje, kterému říkají Země nikoho. Tam potkají Bóžu a Pepína. Bóža je uvízlý v nějaké propadlině a nemůže nahoru. Vincek a Vláďa mu pomůžou a za to jim Bóža s Pepínem řeknou jejich tajemství! Doopravdy tu v Zemi nikoho hledají zkameněliny – Jeskyni obřích trilobitů! Stanou se z nich přátelé. Seznámí se i s cikánským klukem Pedrem, který jim pomůže při krádeži zrádné fotografie v klubovně Ontaria. Pedro si u Vláďi schová hodinky, které mu zabaví otec a tak je nemůže Petrovi vrátit, zato se mu Pedro pomstí. Sleduje je do Země nikoho a potom všechno řekne Ontariu. Ontario je začne znovu vydírat, aby jim řekli všechno o Zemi nikoho, a že by mohli být přátelé jinak řeknou, že se spolu nesměli kamarádit a kamarádili a o loupeži fotky. A tak s nimi začnou být přátelé vezmou je i do Země nikoho, ale neřeknou jim o Obřích trilobitech. Mezi tím je Vláďa svědkem loupeže, u kterých pozná, že loupí Zelené vesty (velká nebezpečná parta chlapů). Zelené vesty zavřou a Vláďa je velký hrdina. Za dobrou práci, ale Zelené vesty pustí a Vláďu přijdou zbít za to že je ,,prásknul“! Na pomoc mu přijde Ontario.
Poté se vydají do Země nikoho – Vláďa, Vincek, Bóža, Pepín a celé Ontario. Všichni čtyři chlapci jsou nervózní, protože nemůžou hledat trilobity a tak Ontario zavedou na nejkrásnější místo v Zemi nikoho a sami se vypaří. A náhle je opravdu najdou! Hned se vrátí k Ontariu a dělají, že se nic nestalo. Ty už, ale prohledali jejich tašky a našli poznámky o obřích trilobitech. Strhne se velká rvačka a náhle se pod nimi propadne zem. Všichni stačí uskočit akorát jeden z Ontaria a Pepín se zřítí do šachty. V tu chvíli se tam objeví Zelené vesty a se společnými silami vytáhnou Pepína a druhého chlapce ven! Všichni si znovu slíbí velké - už opravdové přátelství a obří trilobity nechají na odborníky, aby je umístili do muzea.

Další
Ilustrace: Bohumil Konečný
Nakladatelství: Olympia
Rok: 2006

Životopis spisovatele: Jaroslav Foglar
Hodnocení: (hodnotilo 47 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Dobrodružství v zemi Nikoho Foglar, Jaroslav 639 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info