Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Hoši od Bobří řeky

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Hoši od Bobří řeky
 
Název díla: Hoši od Bobří řeky
Datum vložení: 10.4.2005

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Dva chlapci Vilík a Jirka potkají zajímavého dospělého, který si říká Rikitán. Je jim od prvního okamžiku velmi sympatický a scházejí se čím dál častěji. Rikitán je pro ně vzorem ušlechtilosti, čestnosti, síly,… Ještě s dalšími kamarády založí klub a nazvou jej „Hoši od Bobří řeky“. Pod vedením Rikitána chodí na výlety a pořádají pravidelné schůzky. Vyvrcholením je pro ně dvouměsíční letní výlet do Sluneční zátoky (nejkrásnějšího místa na zemi). Po příchodu do zátoky, který byl sám o sobě dobrodružný si postaví stany, které si koupili. Tady v zátoce jim Rikitán navrhl, aby každý ulovil 13 bobříků. Získat bobříka znamená vykonat nějaký speciální úkol a prokázat při něm mrštnost, obratnost, zručnost, sílu nebo sebeovládání. Když se po dvou měsících vrátí zpět do města, jejich povaha je úplně jiná.
Kniha se stala symbolem pro mnoho mladých a spousta organizací si z ní vzala příklad. Ve své době lovili téměř všichni kluci bobříky a nebylo nikoho kdo by neznal příběh Hochů od Bobří řeky.Životopis spisovatele: Jaroslav Foglar
Hodnocení: (hodnotilo 776 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Hoši od Bobří řeky Foglar, Jaroslav 206 slov
Hoši od bobří řeky Foglar, Jaroslav 68 slov
Hoši od Bobří řeky Eliáš, Martin 910 slov
Hoši od Bobří řeky Foglar, Jaroslav 186 slov
Hoši od bobří řeky Foglar, Jaroslav 53 slov
Hoši od Bobří řeky Foglar, Jaroslav 102 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info