Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Harry Potter a princ dvojí krve

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Harry Potter a princ dvojí krve
 
Název díla: Harry Potter a princ dvojí krve
Datum vložení: 8.6.2007
Referát vložil: Pharoxx II

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Tento díl se odehrává šest let po prvním díle. Za novým mudlovským ministrem přijde ministr kouzel, aby ho obeznámil se situací v kouzelnickém světě a aby mu představil nového ministra kouzel.
Snape slíbil Malfloyově matce, že pomůže Dracovi s jeho úkolem, kterým ho pověřil Lord Voldemort.
Mezitím Albus Brumbál přijíždí vyzvednout Harryho do Zobí ulice číslo čtyři, kde Harry žije od té doby, co mu Lord Voldemort zabil rodiče. Brumbál má Harryho odvézt k Ronově rodině do Doupěte, ale předtím ho vezme se sebou přesvědčit svého bývalého kolegu Křiklana, aby se ujal volného místa v Bradavicích. To se mu povede.
Harry tráví zbytek prázdnin s Hermionou u Rona doma, odkud na konci prázdnin odjíždějí všichni do školy. Harry ve vlaku potají špehuje Malfloye, ale ten si ho po zastavení vlaku všimne a uvězní ho tam. Naštěstí mu pomůže členka Fénixova řádu Tonksnová.
Harry zjišťuje, že lektvary nyní učí profesor Křiklan a obranu proti černé magii Snape. Dále také zjišťuje, že prošel zkouškou NKÚ a tedy může dál studovat lektvary. Nemá ale koupenou učebnici, a proto si musí půjčit od profesora. Půjčenou učebnici dříve vlastnil Princ dvojí krve, génius na lektvary.
Profesor Brumbál Harrymu říká, že Voldemort rozdělil svou duši na sedm částí, je nutné najít a zničit všechny části, uchované v nějakých předmětech. Říká se jim Viteály.
Pak mu ukazuje minulost Toma Rolvoje Raddleho (Voldemorta), což mu má jednou pomoci najít všechny Viteály a nakonec Voldemorta zabít. Harry poprvé tráví Vánoce u Rona doma s jeho rodinou.
Kniha se dostává do finále tím, že Brumbál najde jeden z Viteálů, který má podobu medailonu a jede ho s Harrym zničit. Medailon se jim sice získat podařilo, ale Brumbál ztratil hodně sil a po návratu do Prasinek vidí nad Bradavicemi Voldemortovo znamení zla.
Okamžitě se vydávají ke škole, kde však skončí v pasti a Snape ukazuje svou pravou tvář. Brumbála zabije, zatímco ostatní Smrtijedi bojují se členy Fénixova řádu.
Nakonec je ředitel pohřben v bílé hrobce v Bradavicích a škola je uzavřena, alespoň do začátku nového školního roku. Harry se však rozhodne, že už se nevrátí, aby dokončil sedmý ročník. Chce zničit Voldemorta.

Životopis spisovatele: Joanne Kathleen Rowlingová
Hodnocení: (hodnotilo 184 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Harry Potter a princ dvojí krve Rowlingová, Joanne Kathleen 78 slov
Harry Potter a Princ dvojí krve Rowlingová, Joanne Kathleen 325 slov
Harry Potter a princ dvojí krve Rowlingová, Joanne Kathleen 490 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info