Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Harry Potter a princ dvojí krve

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Harry Potter a princ dvojí krve
 
Název díla: Harry Potter a princ dvojí krve
Datum vložení: 21.12.2007
Referát vložil: Lu$$

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Harry přes prázdniny bydlel u tety a strýce. Za pár týdnů si pro něj přijel Brumbál a odvezl ho k Ronovi. Brumbál mu oznámil, že mu Sírius odkázal svůj dům a ještě další věci. Brumbál Harryho cestou k Ronovi vzal za jedním svým přítelem. Potřeboval od něj, aby začal učit ve škole. Tento muž se jmenoval Horacio Křiklan. Brumbál rozhodl, že bude učit lektvary a prof. Snape obranu proti černé magii. Horacio Křiklan Harrymu v hodinách nadržoval. Jednou mu půjčil učebnici a Harry v ní našel opravdu zajímavá kouzla, která tam někdo připsal. Tuto učebnici vyměnil se svojí opravdovou. Proto Harry nyní vynikal v lektvarech. V této učebnici byl podepsán PRINC DVOJÍ KRVE. Harrymu vrtalo v hlavě, kdo to může být. Ale nepřišel na to.
Brumbál se domluvil s Harrym, že mu bude dávat soukromé hodiny. Harry na ně pravidelně docházel a dozvídal se o Voldemortovi různé věci. Při jedné soukromé hodině s Brumbálem zjistil, co je to viteál. Je to část duše vložená do nějakého předmětu. Voldemort jich měl podle Brumbála 7. Brumbál už 3 zničil.
Jednou večer se vypravil Harry s Brumbálem najít 4. viteál. Brumbál měl podezření, že 4. viteál je nějaký medailonek. Našli ho uprostřed nějakého jezera. Byl ukryt v nádobě, ve které byl lektvar. Brumbál nemohl medailonek vytáhnou, byl totiž v té nádobě v tom lektvaru a navíc, ta nádoba byla očarovaná a nemohl se do ní nijak dostat. Vedle té nádoby ležel pohár. Brumbála najednou napadlo, že musí ten lektvar vypít. Tak ho teda vypil. Lektvar nebyl sice jedovatý, ale Brumbála strašně oslabil.
Když doletěli do školy, tak na nebi nad Bradavickou věží bylo Znamení Zla (znamení Voldemotra, které označuje, že někdo zamřel). Ve škole na Brumbála čekalo nepříjemné překvapení. Ve škole bylo plno Smrtijedů a bojovali s profesory i se studenty. Harry a Brumbál doletěli do věže, tam na ně čekal Malfoy. Harry byl pod neviditelným pláštěm. Malfoy měl od Voldemorta příkaz zabít Brumbála. Brumbál ale na Draca působil tak klidným dojem, že ho nedokázal zabít. Za pár okamžiků přiběhl Snape a Brumbála zabil. Harry je také ještě dozvěděl, že princ dvojí krve je Snape.
Harry se s Brumbálovou smrtí nedokázal dlouho srovnat. Dokonce nechce navštívit Bradavice další rok a dostudovat.

Životopis spisovatele: Joanne Kathleen Rowlingová
Hodnocení: (hodnotilo 74 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Harry Potter a princ dvojí krve Rowlingová, Joanne Kathleen 78 slov
Harry Potter a princ dvojí krve Rowlingová, Joanne Kathleen 462 slov
Harry Potter a Princ dvojí krve Rowlingová, Joanne Kathleen 325 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info