Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Pekař Jan Marhoul

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Pekař Jan Marhoul
 
Název díla: Pekař Jan Marhoul
Datum vložení: 10.4.2005
Referát vložil: RG

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Jan Marhoul byl otcem Vančurova spolužáka Karla Nováka. Jan Marlhoul byl pekařem v Benešově, byl to hodný a důvěřivý člověk. Chudákům dával chléb na dluh, někdy i zadarmo. Dluhy nevymáhal a časem přišel na mizinu. Lidé nechápali, proč to dělá a měli ho za blázna. Zadlužil se, přišel o svou živnost a byl vyhnán z města do Nadelhot, kde si pronajal mlýn. Při opravě mlýna se zranil, ale i přes zranění tvrdě pracoval. Jelikož neměl Marhoul peníze na nájem, o mlýn přišel. Mlýn dostal Němec, který si nechal Marhoula jako pomocníka spolu se stárkem. Když však stárek umřel, Marhoul se vzepřel a odmítl zastávat práci pro dva. Vrátil se do Benešova jako chuďas. Zaměstnal ho pekař Pánek. Pracoval jako pomocník v pekárně, kde dřív byl majitelem. Jeho syn Josef studoval na gymnáziu, ale nebavilo ho to. Jeho prospěch není dobrý, a také Marhoulovi se špatně pracovalo. S Pánkem se pohádal a nakonec umírá.

Životopis spisovatele: Vladislav Vančura
Hodnocení: (hodnotilo 26 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Pekař Jan Marhoul Vančura, Vladislav 712 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info