Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Cesta zpátky

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Cesta zpátky
 
Název díla: Cesta zpátky
Datum vložení: 10.4.2005

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Román, který volně navazuje na „ Na západní frontě klid“ a líčí osudy lidí – vojáků, kteří se dostali po válce domů. Vypráví zážitky skupinky vojáků, kteří pochází z jednoho města. Cestují vlakem a představují si, jak se budou mít, až dorazí domů. Jsou plni optimismu a elánu. Cestou kolem sebe vidí Američany, jak jsou hezky oblečení, jak jsou vybaveni, že mají dostatek jídla… kdežto oni nemají nic, mají hlad, roztrhané šaty…Přemýšlejí, jak byla válka zbytečná, nemohou se zbavit hrůzných vzpomínek na válku. Po návratu do svých domovů zjišťují, že vše je jiné, lidé se chovají jinak a nerozumí s nimi. Přepadá je pocit odcizení a zklamání. Nový život srovnávají s životem ve válce. Vidí, že lidé se snaží co nejvíce vydělat, a to převážně v nelegálních obchodech, lidé velmi dbají na sociální postavení, závidí si a nenávidí se. Některý vojáky po návratu ke svým manželkám zjišťují, že si manželky našly někoho jiného. Jsou z toho velmi zdrceni a někteří hledají vysvobození v sebevraždě.

Životopis spisovatele: Erich Maria Remarque
Hodnocení: (hodnotilo 46 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Cesta zpátky Remarque, Erich Maria 259 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Nastavení soukromí | Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info