Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Diablo v ohrožení

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Diablo v ohrožení
 
Autor: Gabi Adam
Název díla: Diablo v ohrožení
Datum vložení: 7.10.2007
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
2.DÍL
DIABLO V OHROŽENÍ

spisovatel: GABI ADAM
název knihy: DIABLO V OHROŽENÍ
vydavatelství: PONY CLUB
ilustrace: BOB LANGRISH
původní název: LEBENSRETTER AUF VIER HUFEN

Když šla Riki o Štědrém večeru spát, tušila, že nebude moci usnout. Stále nemohla uvěřit tomu, co se stalo. Diablo je teď její! A za to děkuje jen a jen Jackovi. Riki mu za to bude navždy vděčná. Jack totiž dokázal přesvědčit Rikiina otce, že za její špatné známky ve škole nemohou její návštěvy u koní. A tak se stal opak toho, co Riki původně očekávala. Místo zákazu chození do stáje, dostala Diabla - nejkrásnějšího koně na světě! Někdo jí však radost nepřál - zanedlouho Riki zjistila, že se ve stáji dějí podivné a nehezké věci. Někdo v noci potají jezdil na Diablovi! Riki se sblížila s Kevinem. Byl to teď její nejlepší přítel. Protože Štiku přemáhala závist, že má Riky vlastního koně a zatáhla do této nenávisti Katy. Sice jen z poloviny, ale přece. Štika začala šířit o Riky ošklivé pomluvy. Za chvíli už byli všichni na straně Štiky. K Riky se všichni otočili zády. Utěšovalo jí jen to, že za ní stála její rodina, Kevin, Jack a Diablo. Sice nemohl nic říct, ale Riky to cítila. Její pouto s Kevinem bylo den ode dne silnější. Jednou ho nechala dokonce svést i na Diablovi, to nikomu jinému nedovolila. Doma se svěřila matce kvůli podezření, že na Diablovi tajně někdo jezdí. Mamka jí slíbila, že se pojedou v noci do stáje podívat, ale nikdo tam nebyl. Jednoho dne zavolal Jack Riki, že mu není dobře a potřebuje doktora. Riki a její otec se tam hned rozjeli. Jack sešel dolů do stáje, kde zahlédl dvě podezřelé osoby a osedlaného Diabla. Ty dvě záhadné osoby zmizely, ale jedna z nich zakopla o lampu a převrhla ji, začalo hořet. Když to Jack uviděl v samém rozčilení dostal infarkt a nestihl otevřít dveře, aby se tam Riky mohla s otcem dostat. Když tam nebyl požár zatím ještě vidět. Riki běžela ke dveřím, bylo ale zavřeno. Potom si všimla v okně Diabla a naváděla ho, aby vykopl dveře. Přijela i záchranka. Ti si všimli požáru a zavolali hasiče. Riki se podařilo Diabla navést až ke dveřím, on to pochopil, jak kdyby rozuměl řeči lidí. Snažil se je vykopnout, to se mu nepovedlo, ale alespoň je uvolnil. To už stačilo a zámek se dal rozbít. Záchranka se rozběhla k Jackovi a Riki s otcem k boxům koní. Začali je otevírat. Když přijela záchranka, vyhnala je ven. Uvnitř byli však ještě dva koně. Ty se hasičům podařilo naštěsní zachránit. Koně nahnali do výběhu. Jacka odvezli do nemocnice. Riki a otec jeli domů. O pár dní později bylo Jackovi lépe. Koně byli v náhradní stáji. Když propustili Jacka z nemocnice, nabídla mu Rikina rodina, aby bydlel u nich. On to přijmul. Pachatele se také podařilo odhalit. Byla to Štika a Katy. Ale nakonec vše dopadlo vzhledem k situaci dobře.

Hodnocení: (hodnotilo 42 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Diablo v ohrožení Adam, Gabi 172 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info