Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Kladivo na čarodějnice

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Kladivo na čarodějnice
 
Autor: Václav Kaplický
Název díla: Kladivo na čarodějnice
Datum vložení: 17.4.2005
Referát vložil: RG

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Nejúspěšnější román, později zfilmován.
Děj se odehrává na Šumpersku a líčí proces s čarodějnicemi na konci 17. století. Působí zde inkvizitor Boblig – velký necita, mučením žen je donutil se přiznat k vině. Děkan Kryštof Alois Lautner je přesvědčen, že jde o nevinné lidi. Mezi lidmi je velmi oblíben. Boblig má velkou moc, obviní kohokoliv. Procesy úmyslně protahuje, aby si vydělal více peněz. Používal kruté výslechové metody. Při hrozném mučení se lidé přiznali ke všemu, co Boblig chtěl. Časem byli usvědčeni i přátelé děkana Lautnera. Léčkou byl i Lautner zajat a uvězněn. Byl velmi krutě mučen, byly na něm použity všechny tehdejší metody mučení. Když bylo nejhůř, přiznal se, ale v zápětí vše popřel. Dokonce napsal Lautner i dopis biskupovi o krutostech, které Boblig páchá na lidech. Nakonec byl Lautner umučen. Boblig potrestán nebyl.

Hodnocení: (hodnotilo 189 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Kladivo na Čarodějnice Kaplický, Václav 280 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info