Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Kladivo na Čarodějnice

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Kladivo na Čarodějnice
 
Autor: Václav Kaplický
Název díla: Kladivo na Čarodějnice
Datum vložení: 3.11.2009
Referát vložil: jajad

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Hlavní myšlenka: Hlavní myšlenkou je tragický příběh obyvatel Velkých Losin a celého šumperského panství. Vyskytne se tu údajně případ čarodějnictví a tak hraběnka z Galley, majitelka panství, povolává na radu sobotínského faráře Schmidta, bývalého inkvizičního soudce Bobliga z Edelstadtu, aby tyto případy vyřešil. Boblig se jí hned od začátku nelíbí, a i když to ještě netuší, že svým rozhodnutím rozpoutává peklo, v němž si nikdo nemůže být jistý svým životem.

Hlavní postava: Řekla bych, že v tomto příběhu jsou celkem dvě hlavní postavy - Jindřich František Boblig z Edelstadtu - bývalý inkviziční soudce, kterého povolala hraběnka z Galley, aby vyřešil procesy s údajnými čarodějnicemi na svém panství. Nakonec Oblig nabyl obrovské moci a nebál vztáhnout ruku i na velmi bohaté a vysoce postavené lidi. Kryštof Alois Kauter - šumperský děkan, který jako jeden z prvních přišel na Bobligovi praktiky a na to následně také doplatil - byl upálen v Mohelnici. Povahově byl naprosto odlišný - byl velmi srdečný, rád se bavil, i když s mírou.

Vlastní názor: Tato knížka byla sice zajímavá, ale v některých okamžicích jsem nebyla schopna číst. Dokonce jsem měla i zlé sny. V každém případě popisuje skutečné události, neboť na tomto území v 17. století skutečně takovéto procesy s údajnými čarodějnicemi probíhaly.

Hodnocení: (hodnotilo 11 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Kladivo na čarodějnice Kaplický, Václav 182 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info