Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Honzlová

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Honzlová
 
Autor: Zdena Salivarová
Název díla: Honzlová
Datum vložení: 17.4.2005
Referát vložil: RG

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Hlavní hrdinkou je 21letá Jana Honzlová. Je členkou souboru písní a tanců Sedmikráska. Její otec odešel do Ameriky, bratr Ivo je ve vězení, bratr Pavel je členem útvaru PTP, sestra Jarmila žije odděleně, sestra Andula se již v 15 letech musela vdát, bratr Huga umře pod troskami pavlače, matka je znavená životem.
Jelikož rodina není ve straně, má Jana problémy s nadřízeným Fajrajzlem a se soudružkou Fantovou. Soubor má jet na zájezd do Helsinek. Ona jediná zůstává v Praze, je jí to líto. Každá členka souboru se nějak prohřešuje, jedna krade, druhá pomlouvá…. Ale jedině Jana má otce v Americe a z politických důvodů nemohla odjet. Jana se blíže seznámí s uklízečkou paní Pelikánovou. Jana dostane od všech zámku klíče a tak se jde tajně podívat do trezoru, kde jsou ukryty kádrové posudky. Ve svém posudku najde napsáno.“nepojede“. Touží zjistit, čí je to vina. Setkává se se svým přítelem Krůnem, katolickým knězem. Svěří se mu se svým trápením. Pomáhá ji a radí ji, aby se nevzdávala. Rozhodne se zajít na ministerstvo kultury. Zjistí, že zde mají u ní napsáno samé lži a pomluvy. Dostává se do spárů pana Sedláčka, který ji nepříjemně vyslýchá. Paní Pelikánová jí jednou pozve k sobě na oběd. Paní Pelikánová dostane infarkt. Jana je podezřívána z její smrti. Jana více poznává pana Sedláčka a zjišťuje, že není tak moc zlý, jak si o něm myslela. Bratr Hugo umírá pod pavlačí, která se na něho zřítila. Celá rodina je z této tragédie zdrcená. Pan Sedláček s ní soucítí a nabízí ji cestovní pas, aby mohla odcestovat.

Hodnocení: (hodnotilo 102 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Honzlová Salivarová, Zdena 313 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info