Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Cizinec

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Cizinec
 
Autor: Albert Camus
Název díla: Cizinec
Datum vložení: 1.5.2005

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Novela je vyprávěna v 1. osobě a je rozdělena do dvou částí. Děj nás zavádí do 20. století do Alžírska. Kniha začíná vyprávěním hlavní osoby Mersaulta o svém životě. Vyprávění začíná pohřbem jeho matky. Při návratu do Alžírska navazuje povrchní milostný vztah se svou bývalou kolegyní Marií. Seznámí se s pochybným sousedem Raymondem, který ho zasvětí do sporu se zločineckou bandou Arabů. Poté odjíždí Mersault s Marií a Raymond se svou milenkou na chatu k moři, kde se náhle objeví Raymondovi nepřátelé. Vypukne panika a Raymond je zraněn. Mersault bezdůvodně napadne jednoho Araba a zastřelí ho pěti ranami.
Druhý díl začíná soudním výslechem Mersaulta, který je uvězněn a odsouzen k smrti. Mersault svůj osud přijímá bez velkých emocí, jako by se nic nestalo. V tomto díle hrdina uvažuje o smyslu života, cítí se osamocen a v kolektivu lidí se stává cizincem. Celý svět považuje za nesmyslný, popírá lidské hodnoty. Nevěří v Boha, věří pouze v existenci smrti.
Hodnocení: (hodnotilo 98 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Cizinec Camus, Albert 331 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info