Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Pohádky z tisíce a jedné noci

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Pohádky z tisíce a jedné noci
 
Autor: František Hrubín
Název díla: Pohádky z tisíce a jedné noci
Datum vložení: 3.4.2008
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Pohádka o chytré Šahrazád
Kdysi žil v Persii jeden král, který měl jeden krutý zvyk. Vždy druhý den po svatbě dal svoji ženu popravit. Jednou ho okouzlila krásná dívka jménem Šahrazád, kterou si vybral za ženu. Ale ta si ho vzít nechtěla. Šahrazád nebyla jen spanilá a krásná, ale byla i chytrá a krále přelstila tím, že mu každou noc vyprávěla pohádky, kterým nebylo konce. Král se celý den těšil na další pohádku, a tak svou ženu nedal nikdy popravit. Po tisíc a jednu noc mu vyprávěla svoje pohádky až si na ni král zvykl.Hodnocení: (hodnotilo 242 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Pohádky z tisíce a jedné noci Hrubín, František 145 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info