Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Pohádky z tisíce a jedné noci

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Pohádky z tisíce a jedné noci
 
Autor: František Hrubín
Název díla: Pohádky z tisíce a jedné noci
Datum vložení: 22.2.2005
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Pohádka o chytré Šahrazád
V dávných dobách žil v Persii jeden král, který měl krutý zvyk. Vždy druhý den po svatbě dal svoji ženu popravit. Jednou ho okouzlila krásná pana jménem Šahrazád, kterou si vybral za ženu. Šahrazád nebyla jen spanilá, byla i chytrá a krále přelstila tím, že mu každou noc vyprávěla pohádky, kterých nebylo konce. Král se celý den těšil na dálší pohádku, a tak svou ženu nedal nikdy popravit. Po tisíc a jednu noc mu vyprávěla svoje pohádky až si na ni král zvykl. Nejkrásnější pohádky jsou např. ALÍ BABA A ČTYŘICET LOUPEŽNÍKŮ, POHÁDKA O EBENOVÉM KONI, POHÁDKA O DŽAUDAROVI A JEHO BRATRECH,...Hodnocení: (hodnotilo 980 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Pohádky z tisíce a jedné noci Hrubín, František 124 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info