Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Kdo chytá v žitě

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Kdo chytá v žitě
 
Autor: Jerome David Salinger
Název díla: Kdo chytá v žitě
Datum vložení: 1.5.2005
Referát vložil: RG

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Psychologický román z roku 1951, který patří k autorovým nejúspěšnějším dílům.

Hlavním hrdinou a zároveň vypravěčem je sedmnáctiletý mladík Holden Caulfield, který vzpomíná na události, které se odehrály před rokem během několika předvánočních dnů.

Holden se choval velmi rozporuplně a z několika škol ho vyloučili. Byl vyloučen i ze školy v Pence. Odjel do New Yorku a tři dny se toulal městem. Domů se mu nechtělo, neboť se bál rodičů. Během své cesty a putování potkal mnoho lidí, ale nic ho neuspokojovalo. Se svou přítelkyní navštívil divadlo, zažil trapné okamžiky s prostitutkou a jejím pasákem, snídal s jeptiškami.

Měl moc rád svou malou sestřičku Phoebe, tak se za ní rozjel domů. Phoebe ihned pochopila, že Holden je v nesnázích a půjčila mu peníze. Holden se s rodiči nepotkal, neboť se jich bál. Vzal si peníze a z domu odešel. Přijal nabídku nocovat u svého bývalého učitele Antoliniho. Ráno ho však probudily mazlivé doteky, byl to Antolini. Zhnusený Holden ihned opustil byt. Holden chtěl z města odjet. Svůj plán prozradil pouze Phoebe a ta se rozhodla, že pojede s ním. Jelikož ji nechtěl ublížit ani ji vystavit nějakému nebezpečí, rozhodl se zůstat.

Tento román je příběh člověka, který stále hledá lásku, čistotu a lidskou pravdu ve světě bezohledném a krutém. Hlavní hrdina považuje dospělé za lháře, jen děti mu připadají opravdové, nefalešné.
Hodnocení: (hodnotilo 244 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Kdo chytá v žitě Salinger, Jerome David 947 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info