Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Metráček

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Metráček
 
Název díla: Metráček
Datum vložení: 20.5.2008

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Metráček
Stanislav Rudolf vypráví příběh Jitky Pažoutové. Je to puberťačka trpící nadváhou, která jí způsobuje velké problémy. Jitka má sice spoustu kamarádů, ale ti ji spíš využívají jako svou tichou vrbu. Ve škole se jí daří hlavně jazyky, jen z matematiky měla vždy trojku, proto ji tatínek doučuje. Tělesná výchova je pro Jitku doslova utrpení. Tajně miluje kluka své nenáviděné spolužačky Niny, ale toto své tajemství nemůže nikomu říct. Po zdravotní prohlídce jí doktor doporučil výrazně zhubnout. Jitka nebyla díky své tloušťce ohebná, rychlá, nedařily se jí běhy, skoky a podobné atletické sporty, ale zato měla pořádnou sílu v rukách a toho dokázala vyžít při vybíjené. Proto začala potají, aby nikdo o tom nevěděl, trénovat v kůlně o zeď vybíjenou. Když jeli s družstvem na turnaj ve vybíjené, všiml si jí jeden kluk jménem Honza. Honza Jitce nabídl aby trénovala u nich v atletickém klubu, a že by mohla házet diskem nebo vrhat koulí. Jitka jeho nabídku přijala a hned na první trénincích se jí dařilo.
Postupně se zamilovala do Honzy. Vídali se na trénincích. Vrh koulí se jí dařil, a tak zanedlouho jela na první závody. Neměla dost sebevědomí a když ji začali povzbuzovat ostatní z klubu, začala si věřit.
Životopis spisovatele: Stanislav Rudolf
Hodnocení: (hodnotilo 173 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Metráček Rudolf, Stanislav 161 slov
Metráček Rudolf, Stanislav 249 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info