Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Pýcha a předsudek

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Pýcha a předsudek
 
Autor: Jane Austenová
Název díla: Pýcha a předsudek
Datum vložení: 22.7.2008
Referát vložil: smidovavladimira

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Příběh se odehrává na počátku 19. stol. a hlavním motivem je snaha o prosazení žen ve společnosti. Cílem mladé dívky bylo dobře se vdát a materiálně se zabezpečit. Na lásku přitom nebyly brány ohledy. Hlavní hrdinkou je Elizabeth, která je právě opakem všech tehdejších mladých dívek. Je vzdělaná, přemýšlivá a nechce se jen tak smířit s tímhle osudem. Její vztah ke svému budoucímu manželovi probíhá v několika fázích. Od naprostého neporozumění až k vzájemné lásce a respektování druhého.Hodnocení: (hodnotilo 26 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Pýcha a předsudek Austenová, Jane 537 slov
pýcha a předsudek Austenová, Jane 5265 slov
Pýcha a Předsudek Austenová, Jane 1840 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info