Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Robinsonka

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Robinsonka
 
Autor: Marie Majerová
Název díla: Robinsonka
Datum vložení: 29.5.2005

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Hlavní hrdinkou tohoto románu je čtrnáctiletá Bláža, které zemřela maminka. Bláža zůstala sama se svým otcem a s malým bratrem Péťou, který je v kojeneckém ústavě. Smrt maminky je pro Blaženu velká rána. Když ještě matka žila, nemusela se Bláža o nic starat, ale nyní padla na její bedra starost o domácnost, nakupování a vaření i pro tatínka. Pomalu zjišťuje, že to není tak snadné, jak si myslela. Od první chvíle se začíná přirovnávat se svými problémy k Robinsonovi, který ztroskotal na pustém ostrově. Když měla Bláža volnou chvilku, učila se jezdit na kole se svým kamarádem. Bláža si moc přála nové kolo, svou touhu po novém kole přirovnávala k touze Robinsona po člunu. Její přání se jí vyplnilo o Vánocích. Od tatínka dostala nové jízdní kolo. Bláže pomáhala s domácností přítelkyně Tonička, a proto jí nazývala Robinsonka věrným Pátkem. Nakonec si tatínek vzal Toničku za manželku a malý Péťa se vrátil domů a Bláže se tím splnil její velký sen. Bláža začala chodit do gymnázia.Hodnocení: (hodnotilo 221 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Robinsonka Majerová, Marie 576 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info