Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Král Krysa

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Král Krysa
 
Název díla: Král Krysa
Datum vložení: 18.3.2009
Referát vložil: jajad

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Hlavní myšlenka: Hlavní myšlenkou je příběh asi osmi tisíc zajatých amerických, anglických a australských vojáků. Jejich „vůdcem“ se stává hlavní hrdina této knížky. Král Krysa si v tomto nehostinném prostředí žije celkem dobře, například spolu se svými spolupracovníky rozjede „krysí farmu“. Tyto krysy, hlavně jejich stehýnka, vydává za vybranou lahůdku s názvem rusa tikus a ty pak prodává domorodcům a svým „věznitelům“. Když je nakonec tábor osvobozen a zajatci odjíždí domů, je Král Krysa velmi smutný, neboť se mu celý jeho život na místě rozplynul.
Hlavní hrdina: Hlavním hrdinou je desátník King, zvaný Krysa, nebo také Král Krysa. Povahou se podobá americkému byznysmenovi a tak se stává jakým si „králem“ celého zajateckého tábora. Jeho nejbližším „přítelem“ je poručík anglické armády Petr Marlow, jemuž je sám Krysa také „učitelem“. Krysa není vyloženě zlý, je ale panovačný a snad i trochu lakomý. Působí na mě dojmem, že mu dělá dobře, že ho někdo potřebuje a on si může vybrat, komu pomůže a komu ne. Ostatní zajatci ho nesnáší, ale protože ho potřebují, musí ho snést..
Vlastní názor: Tato knížka se mi zdála zajímavá, ale přece jen nepatří mezi tituly, které bych chtěla číst každý den. Velice zvláštní mi také přišlo, že poručík Petr Marlow je autobiografickou postavou samotného autora. Přesto tento román není přesným popisem války, je pouze částečně fiktivním románem, nikoli románem dokumentárním.

Životopis spisovatele: James Clavell
Hodnocení: (hodnotilo 11 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Král krysa Clavell, James 448 slov
Král krysa Clavell, James 1145 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info