Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Není římského lidu

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Není římského lidu
 
Název díla: Není římského lidu
Datum vložení: 3.11.2009

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Hlavní postava: Hlavní postavou je Petronius Titus Arbiter. Příběh nás provází celým jeho život, od dětství po smrt. Děj příběhu je zasazen do doby krutovlády císaře Nerona. Petronius je nejprve básníkem, poté místodržícím v řecké provincii Bityhnii. Petronius se snaží císaře Nerona přivést na správnou cestu. To se mu však bohužel nepodaří a tak pošle svojí manželku a přítelkyni do své milované Bithynie. Sám bohužel již nestačí odplout a tak raději spáchá sebevraždu.

Hlavní myšlenka: Hlavní myšlenkou je životní osud básníka Petronia, původním jménem Gaia Tita Petronia, na pozadí velmi neklidného období Říma. Tato doba je plná nástrah, vražd, zločinů, pronásledování křesťanů, bezpráví a útlaku. Vše se odehrává za vlády císaře Nerona, nevlastního syna císaře Claudia, kterého jeho vlastní manželka otrávila. Tím uvolnila tak svému synu místo na císařském trůně. Nero následně nechává zavraždit pravého následníka trůnu Britanika, jeho sestru a svou manželku Oktavii a dokonce i svou vlastní matku Agrippinu.

Vlastní názor: Tato knížka se mi líbila, i když v závěrečné části byla velmi tragická. Litovala jsem všechny kladné postavy a Křesťany, jež umíraly jen pro své přesvědčení a víru. Zajímavý byl i osud básníka Petronia. Za zmínku jistě stojí i to, že v této knize je Gaius Titus popisován jako velmi šlechetný, moudrý a statečný člověk, nejednou je zde i zmínka o jeho atletické postavě.

Životopis spisovatele: Jarmila Loukotková
Hodnocení: (hodnotilo 14 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Není římského lidu Loukotková, Jarmila 1398 slov
Není římského lidu Loukotková, Jarmila 484 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info