Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Noční hlídka

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Noční hlídka
 
Název díla: Noční hlídka
Datum vložení: 26.8.2005

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Na začátku se potkáme s vévodou velitelem Elániem a v podstatě se s ním budeme potkávat celou knihu, poněvadž je hlavně o něm. Dokonce poznáme i Elánia jakožto holobrádka, ale to trochu předbíhám.

Takže ještě jednou na začátku knihy očekává Elánius narození svého potomka. Jenže je z toho chudák trochu mimo a místo, aby se zdržoval poblíž své choti Sibyly, běhá po ulicích. Samozřejmě, že ne jen pro vlastní potěšení, ale proto, že se městem pohybuje vrah s tváří neviňátka, který zabil strážníka.

Situace graduje a Elánius a vrah Karcer jsou sami dva na budově knihovny Neviditelné univerzity. A jak to v té napjaté situaci dopadne? Tak tohle vám ještě prozradím.

Zableskne se a blesk uhodí do střechy. Kombinace energie blesku a síly magie způsobí, že se Samuel Elánius ocitá v minulosti. A nebyl by to Ankh-Morpork, kdyby nebyl vzápětí okraden a několikrát ztlučen. Brzy se potkává se známými lidmi např. Madam Dlaňovou, která je zatím pouhá slečna Růžena. Dost mě upoutaly dvě postavy tzv. Sestřičky slasti – Brutálka a Saduška, které měly vpravdě vražedný úder kabelkou.

Zpočátku to tedy vypadá, že půjde hlavně o Samovu snahu vrátit se zpět do svého času, jenže se to zanedlouho zmrší natolik, že nepůjde už o samotný návrat, ale o záchranu Elániovy budoucnosti i samotné jeho existence.

Samovým velkým učitelem v mládí byl totiž Jan Kýla, který nastoupil jako seržant v Noční hlídce a naučil jak přežít se ctí své počátky. A tento Kýla byl po příjezdu do města přepaden. V té staré historii byli útočníci dva a ty Kýla hravě zmáknul. Jenže teď s nimi byl i Karcer. Samovi nezbývá nic jiného než mrtvého Kýlu nahradit. Jinak se zde objeví i mnichové historie, známí z knihy Skleněné hodiny a samozřejmě Metař Lu-Tze. Jak jinak vždyť jde o čas.Životopis spisovatele: Terry Pratchett
Hodnocení: (hodnotilo 5 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Noční hlídka Lukjaněnko, Sergej 173 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info