Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Maska červené smrti

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Maska červené smrti
 
Název díla: Maska červené smrti
Datum vložení: 21.5.2011

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Tato povídka se odehrává v odlehlém království, kde řádí mor a zbyla jen hrstka zdravých lidí po boku krále. Král Prespero tedy vzal tisíc mužů a žen a před nákazou se ukryly v nedalekém klášteře, ze kterého si udělali pevnost. Zatavili dveře a dovnitř se nemohl nikdo dostat, ale ani nikdo ven.
Lidé uvnitř tohoto opevnění si žili bohémským životem a užívali si vína a jídla do syta. Jednoho večera král uspořádal maškarní bál ve svém sídle. Pozval všechny občany této nové vesničky. Král byl lehce bláznivým architektem, a tak nechal místnosti, ve kterých se bude bál odehrávat, nechat vyzdobit. Místností bylo sedm a každá měla svou barvu. Jedna z místností byla purpurová, jedna modrá, další oranžová a zelená, bílá a předposlední do fialova. Ve všech místnostech bylo i sklo v oknech laděné do stejné barvy až na poslední komnatu. Ta byla černá a okna zde byla rudá.
Bál začal a lidé se bavili, avšak do nejtemnější místnosti nikdo nevkročil. Byly zde postaveny vysoké ebenové hodiny, které vždy když ručička uvízla na dvanáctce odbíjeli. V tuto chvíli osazenstvo vždy zmlklo a naslouchalo zvuku hodin. Po ukončení odbíjení se opět pokračovalo v zábavě než přišla půlnoc. Ručička hodin se opět zastavila na dvanáctce společně s druhou a mezi lidmi se objevila nová maska. Lidská postava byla podobná mrtvole a měla přes sebe černou kápi. Smrt šla dál a mezi lidmi se šířil strach. Nikdo neměl odvahu jí strhnout kápi, nebo zjistit kdo to je. Král křičel na osobu ať se zastaví, ale ona šla volným krokem dál a prošla pomalu všechny místnosti. Král se rozeběhl za touto osobou s dýkou v ruce a lidé uslyšeli pouze výkřik. Smrt zabila krále a sama se postavila vedle umírajících ebenových hodin. Přišla smrt a zabila všechny přítomné.Životopis spisovatele: Edgar Allan Poe
Hodnocení: (hodnotilo 4 čtenáři)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Maska červené smrti Poe, Edgar Allan 342 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info